Obróbka CNC

W ramach obróbki CNC frezujemy blaty, wycinamy otwory pod AGD lub inne niestandardowe rozwiązania, łączymy blaty pod różnymi kątami, wiercimy otwory pod okucia meblowe oraz wiele innych metod obróbki różnego rodzaju materiału.

Obróbka CNC - armandi

CNC w Armandi

Używając obróbki CNC, możemy pracować z różnego rodzaju materiałami. Mogą to być stal węglowa i nierdzewna, mosiądz, drewno, materiały drewnopochodne, stopy aluminium i miedzi, a nawet tworzywa sztuczne. Dzięki temu oferujemy obróbkę szerokiego spektrum surowców. W naszej działalności jest to wyjątkowo ważne, ponieważ umożliwia oferowanie naszym klientom większego wyboru zamawianych elementów meblowych. W kontekście produkcji płyt jesteśmy w stanie:

Obróbka CNC to taki układ sterowania numerycznego, który wyposażono w mikrokomputer nadający się do programowania wykonywanych z użyciem obrabiarki działań. Najczęściej można go znaleźć we frezarkach, elektrodrążarkach lub tokarkach. Obróbka CNC jest doceniana za to, że w szybkim tempie można z jej użyciem tworzyć precyzyjnie wycięte elementy, a dzięki wbudowanemu komputerowi dzieje się to stosunkowo szybko i może być powtarzane bez ponownego wprowadzania ustawień. Wystarczy zapisać je w pamięci komputera, aby w przypadku kolejnego ich zastosowania móc je tylko wybrać, zamiast wprowadzać od początku. Proces obróbki CNC dzieli się na trzy etapy:

CAD

computer aided design, co tłumaczymy, jako projektowanie przedmiotu używając do tego komputera

CAM

czyli computer aided manufacturing tłumaczone, jako przetworzenie projektu na plan sterowania maszyn

CNC

czyli computer numerical control, co oznacza finalne wykonanie produktu

Wykonywanie poszczególnych etapów, uwarunkowane jest odpowiednim oprogramowaniem komputera sterującego. W trakcie programowania bierze się pod uwagę:


Zastosowanie obróbki CNC jest wyjątkowo duże. Ten typ obrabiania można spotkać w przemyśle rolniczym, lotniczym, budowlanym, motoryzacji czy inżynierii sanitarnej. CNC zdobywa coraz większą ilość zwolenników, przez co lista jej zastosowań stale się zwiększa.

Zalety CNC

W trakcie obróbki CNC kluczowe jest sprawne obsługiwanie maszyny, która ją wykonuje. Zazwyczaj zajmuje się tym operator, który posiada do tego odpowiednie kwalifikacje. Dzięki temu, że nowoczesne maszyny podlegają odbywającej się w czasie rzeczywistym kontroli, to jesteśmy w stanie zmieniać parametry obróbki, wprowadzać korekty, przesuwać układ współrzędnych oraz śledzić postępy programu. Te działania pozwalają nam znacznie usprawnić naszą pracę, czyli uczynić ją szybszą, efektywniejszą i bezpieczniejszą. Do tego uzyskujemy wyjątkowej jakości produkty, które charakteryzują się wysoką dokładnością kształtowo – wymiarową, a także niewielką chropowatością powierzchni. Nawet przy wykonaniu ich replik, możemy mieć pewność, że będą identyczne. Wprowadzone do maszyny dane zostaną zapisane w pamięci komputera, więc nie będzie sytuacji, w której narażamy proces produkcji na błędy z powodu pomyłki człowieka, który zamiast używać maszyny i zapamiętanych przez nią schematów, produkowałby dane elementy własnoręcznie. Odpowiednie wykorzystanie każdego z używanych elementów produkcyjnych pozwala zaoszczędzić spore sumy pieniędzy, które każdy przedsiębiorca z pewnością wolałby przeznaczyć na przykład na rozwój firmy.