Kuchnie na wymiar. Dlaczego są tak popularne?

Kuchnie na wymiar

Kuchnie na wymiar. Kuchnia pełni szczególną rolę, jest nie tylko miejscem do przygotowywania posiłków, ale również pomieszczeniem, w którym bije „serce domu ” i toczy się życie rodzinne.  Już od dawna kuchnia nie stanowi odrębnej całości, najczęściej jest otwartą przestrzenią połączoną z salonem. Nowoczesną kuchnię powinna cechować funkcjonalność  oraz elegancki design, aby tworzyła z salonem integralną, wizualnie spójną całość.

Nowoczesna kuchnia – dlaczego wybieramy meble na wymiar?

Kuchnia powinna być praktyczna i funkcjonalna. Indywidualne zaprojektowanie kuchni pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni oraz zastosowanie rozwiązań i pomysłów wg własnego  gustu i potrzeb. Tworząc projekt kuchni można zastosować innowacyjne rozwiązania, które sprawią, że korzystanie z niej będzie łatwe i wygodne.

Własny projekt ma szczególne znaczenie w przypadku małych  kuchni np. w blokach. Pozwala na wykorzystanie dostępnej przestrzeni w sposób dostosowany do oczekiwań i wymogów użytkownika, daje możliwość zagospodarowania każdej luki czy wnęki i dostosowanie zabudowy do nietypowych rozwiązań np. skosów.

Projekt nowoczesnej kuchni

Co powinien zawierać projekt kuchni na wymiar?

Maksymalne wykorzystanie kuchennej  przestrzeni i zabudowanie jej w sposób ułatwiający późniejsze funkcjonowanie i wygodne korzystanie to podstawa, ale jest jeszcze  kilka innych  czynników równie istotnych dla stworzenia wyjątkowego, eleganckiego wnętrza:

Odpowiedni dobór materiałów

 • Należy wziąć pod uwagę, że kuchnia jest pomieszczeniem o zwiększonej wilgotności i wahaniach temperatur, dlatego też podstawą jest wybór odpowiedniego materiału, z którego powstanie zabudowa. W renomowanym sklepie uzyskasz informacje o przeznaczeniu różnych rodzajów płyt i możesz liczyć na profesjonalne doradztwo przed podjęciem decyzji.  Jakie płyty wybrać na meble kuchenne?
 • Materiał stosowany w kuchni musi być wysokiej jakości, odporny na wilgoć i różnicę temperatur. Nasza firma oferuje wodoodporne płyty, idealne do kuchni, które pozwolą przez długi okres cieszyć się meblami dobrej jakości.

Wodoodporne płyty do kuchni Wrocław

 • Kuchnia jest miejscem, w którym powinna królować  wyjątkowa czystość i estetyka. Skoro możesz decydować o materiale, z którego wykonane zostaną Twoje meble pomyśl nie tylko o kolorystyce, ale również
  o strukturze i zachowaniu  czystości w pomieszczeniu, nie wszystkie powierzchnie są bowiem łatwe do mycia
  i czyszczenia. Jeśli nie jesteś miłośnikiem porządków, a sprzątanie nie jest Twoim ulubionym zajęciem  wybierz gładkie fronty meblowe, wymagają zdecydowanie mniej zaangażowania, by wyglądać schludnie
  i efektownie.  Płyty meblowe na wymiar – gładkie, lakierowane.
 • Odrobina ekstrawagancji w kuchni jest mile widziana i nadaje wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Użyte materiały nie muszą być nudne i jednorodne, bardzo popularne są połączenia struktur, co daje niebanalne rozwiązania aranżacyjne. Kamień, beton czy cegła w duecie z tradycyjną zabudową stworzą niepowtarzalny design.

Zalety kuchni na wymiar

Tworząc własny projekt masz czas na staranne przemyślenia, aby móc stworzyć pomieszczenie  ładne, nowoczesne, wygodne i funkcjonalne.

 • Odpowiednie rozmieszczenie mebli i sprzętów kuchennych ma wpływ na lepszą organizację przestrzeni
  i ułatwienie pracy w kuchni, decydująco wpływa na jej funkcjonalność.
 • Indywidualny projekt pozwala na optymalne zagospodarowanie dostępnej powierzchni, w tym również miejsc nietypowych np. wnęk, skosów, różnic wysokości.
 • Kuchnia na wymiar to doskonałe rozwiązanie m. in. przy małych metrażach oraz przy tzw. aneksach kuchennych gdzie  wykorzystanie każdego centymetra ma znaczenie praktyczne.
 • Przy tworzeniu własnego projektu zyskujesz pole do manewru w zakresie innowacyjnych  rozwiązań. Odpowiedni metraż często  wykorzystywany jest do stworzenia dodatkowej przestrzeni jaką  stanowi nowoczesna wyspa. Wyspa od lat cieszy się rosnącą popularnością i nic w tym dziwnego – jest szalenie praktyczna, stanowi  dodatkowe  miejsce zarówno do przygotowywania posiłków, jak  i do spędzania czasu
  z rodziną czy przyjaciółmi. Dodatkowym atutem wyspy jest możliwość wykorzystania jej jako miejsce do przechowywania, z reguły są wystarczająco pojemne.
 • Mając wpływ na wybór materiału do wykonania mebli kuchennych zyskujesz pewność ich jakości, kuchnie na wymiar są trwalsze od gotowych zestawów.
 • Dzięki samodzielnemu  projektowi realizujesz swoje wizje, masz możliwość zastosowania zupełnie nietypowych i oryginalnych pomysłów. Dla wielu osób możliwość zaprojektowania własnej przestrzeni życiowej jest spełnieniem marzeń.

Warto skorzystać z nowoczesnych rozwiązań i samodzielnie stworzyć projekt  kuchni, masz wtedy pewność  maksymalnego  zagospodarowania dostępnej  przestrzeni i gwarancję zadowolenia. Kuchnia stworzona wg własnych pomysłów z pewnością stanie się ulubionym  pomieszczeniem domowników, w którym wspólnie będziecie przygotowywać posiłki i spędzać czas ciesząc się rodzinną atmosferą.