Kryteria wyboru frontów meblowych

kolory frontów meblowych

Kryteria wyboru frontów meblowych. Fronty meblowe stanowią element, który decyduje o estetyce i prezencji mebla oraz nadają charakteru całemu wnętrzu.  Dzięki dużemu wyborowi materiałów i  kolorów  frontów mamy możliwość idealnego dopasowania ich do stylu pomieszczenia.

Obecnie klienci rzadko decydują się na gotowe, standardowe meble, częściej wybierają możliwość wykonania frontów na wymiar, w określonym kształcie i wielkości,  które dokładnie odzwierciedlają ich  gust i upodobania, pasują do aranżacji całego mieszkania. Głównie dotyczy to zabudowy kuchni i pozwala zamawiającemu na najbardziej szalone wizje.

Kryteria wyboru frontów meblowych

Nasza firma  realizuje te wizje perfekcyjnie wg wskazówek klienta,  służymy również  radą w zakresie wyboru zawiasów, uchwytów, łączenia materiałów i sposobu wykończenia powierzchni frontów.

Jakie są najmodniejsze kolory frontów meblowych?

Każdy ulubiony kolor  klienta będzie odpowiedni, jednak od kilku sezonów największą popularnością cieszy się biel oraz szarość w różnych odcieniach. Chętnie wybierane jest także naturalne drewno z wyrazistymi słojami, które

kolory frontów meblowych
Kolory frontów meblowych

doskonale prezentuje się w połączeniu z innymi materiałami.  Takie połączenia dają oryginalny, nowoczesny design pomieszczenia.

Fronty lakierowane, czy matowe? Gładkie, czy frezowane?

Zarówno fronty matowe, jak i z efektem połysku mają swoich zwolenników.  Głównym kryterium przy podjęciu decyzji jest oczywiście gust zamawiającego i jego preferencje. Dużo zależy  od aranżacji pomieszczenia, a także od  względów czysto praktycznych, jak utrzymanie mebli w czystości.

Przy  decyzji –  fronty frezowane, czy nie?- duże znaczenie ma właśnie dbałość o czystość. Fronty frezowane prezentują się interesująco i nadają meblom wyjątkowego charakteru, jednak zdecydowanie wymagają więcej pracy  w kwestii utrzymanie ich w optymalnej formie, niż fronty gładkie.

Gdzie zamówić fronty meblowe?

Profesjonalna, renomowana firma daje  gwarancję  jakości. Nie bez znaczenia jest szeroki asortyment takiego producenta, który pozwala na autorskie łączenie materiałów, indywidualne wykończenia i wykonanie zamówienia dokładnie wg   wskazówek klienta.  Taka współpraca prowadzi do  stworzenia pięknych mebli
i wykonania  jedynego w swoim rodzaju projektu.

Nasza firma stosuje nowatorskie technologie, posiadamy specjalistyczne, nowoczesne  maszyny, dzięki którym skraca się czas oczekiwania na realizację zamówienia, a  jednocześnie dokładność wykonania jest precyzyjna.

Jaki materiał wybrać do wykonania frontów meblowych?

Najdroższe, drewniane fronty będą służyły długie lata, są dobrym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę.  Fronty drewniane długo wyglądają pięknie, co jednak, gdy się znudzą i opatrzą?

Doskonała jakościowo i najczęściej wybierana jest płyta MDF.  W naszym zakładzie płyta MDF może być lakierowana, akrylowa lub fornirowana. Daje to szerokie możliwości wyboru i dopasowania frontów do swoich potrzeb.

Zalety  frontów z płyty MDF

  • szeroki wybór wzorów i kolorów
  • są odporne na wilgoć i  działanie promieni słonecznych
  • łatwe do utrzymania w czystości, odporne na plamy, mają trwały kolor
  • dają więcej możliwości wykończenia mebli – fronty mogą być gładkie lub frezowane, z dekorami
  • są odporne na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania.

Jak dbać o fronty meblowe?

Producenci nie zalecają  używania mocnych środków chemicznych. Do czyszczenia wystarczy zwykły płyn do mycia naczyń lub odpowiedni preparat przeznaczony do tego celu.

Czym się kierować przy wyborze uchwytów do mebli?

Inne kryteria zastosujemy w przypadku mebli w salonie, a inne do mebli kuchennych. W przypadku uchwytów kuchennych ważna jest ich łatwość czyszczenia i wytrzymałość.  Szafki kuchenne są intensywnie eksploatowane
i narażone na zabrudzenia.  Uchwyty powinny być zatem  proste w formie i na tyle duże, aby zapewniały możliwość łatwego chwytania i wysuwania np. ciężkich szuflad.

Uchwyty do mebli w salonie powinny współgrać ze stylem pomieszczenia i komponować się z materiałem,
z którego wykonano fronty. Jego główne zadanie to ozdoba mebla i tym kryterium należy się kierować.

 

Zapraszamy do kontaktu, nasza współpraca zaowocuje stworzeniem funkcjonalnych i doskonale się prezentujących mebli. Szeroki wybór jaki oferujemy oraz wysoka jakość wykonania  pozwoli na zrealizowanie nawet najbardziej wymagającego projektu.