Szafa w salonie na zamówienie – jak dobrać szafę do salonu w bloku?

Szafa na wymiar w salonie

Szafa w salonie na zamówienie – jak dobrać szafę do salonu w bloku?

Szafa w salonie, aby stała się piękną ozdobą, ale i również miała swoją funkcjonalność zwłaszcza w bloku to nie lada wyzwanie. Wiadomym jest, że mieszkania usytuowane w blokach mają pewną ograniczoną przestrzeń, dlatego też ich adaptacja, aby były jak najlepiej funkcjonalne to podstawa. Szafa, która będzie zarówno ozdobą jak i meblem, który pozwoli na odpowiednie przechowywanie rzeczy to ciekawe połączenie zwłaszcza kiedy mamy ograniczoną przestrzeń.

Płyty meblowe Wrocław

Szafa na wymiar, rozmiar dopasowany idealnie

Szafa robiona na wymiar to mebel, który będzie idealnie wpasowywał się w

Szafa na wymiar w salonie
Szafa na wymiar w salonie

każde wnętrze. Płyty meblowe Wrocław firmy Armandi zapewnią jakość na najwyższym poziomie. Idealnie dopasowanie do wnętrza, profesjonalne pomiary to droga do szafy, która będzie cieszyła oko.

Istotnym faktem na pewno będzie samo umiejscowienie szafy w salonie. Czy będzie to szafa standardowa, we wnęce, a może i narożna. Szafa w salonie na pewno nie jest wyborem oczywistym, jednak dla mieszkańców bloków to wyższa konieczność. Ograniczona przestrzeń sprawi, że także w salonie przyda się gustowna szafa, która może zastąpić chociażby garderobę. Salon również potocznie nazywany jest dużym pokojem w blokach, co za tym idzie jest to największy pokój jaki mamy do dyspozycji, czyli montaż szafy na wymiar to rozwiązanie, które zapewni wykorzystanie każdej przestrzeni.

Szafa w salonie wkomponowana w aranżację salonu

Każda szafa automatycznie wpasuje się w wystrój salonu, jednakże czy na pewno? Warto dobrać odpowiednie dodatki, umiejscowienie szafy jak i również przyjrzeć się jej funkcjonalności. Salon ma swój unikalny design, dlatego też szafa harmonijnie musi pasować do wnętrza, stylu w jakim jest urządzony salon. Na co warto zwracać uwagę przy planowaniu szafy w salonie? Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek:

  • idealne dopasowanie do wnętrza. Płyty meblowe Wrocław marki Amrandi dysponują fachowcami, którzy wymierzą wnętrze co do centymetra jak i również wykonają szafę, która zgodnie z ustalonym projektem będzie wpasowywała się we wnętrze
  • elementy dekoracyjne szafy powinny współgrać z obecnym wystrojem salonu
  • wymiar szafy. Utarty schemat mówi, że szafa na wymiar powinna być od podłogi do sufitu, skadże znowu! Wszystko zależy od efektu jaki chcemy uzyskać, szafa może byc zdecydowanie niższa, jest to kwestia indywidualna
  • możliwość zabudowania nawet całej ściany. Jeśli dysponujemy taką możliwością można w ciekawy sposób zaaranżować salon poprzez zabudowania calej ściany, różne fronty i ozdoby mogą przyciągać wzrok
  • szafa nie musi stanąć jedynie przy ścianie, zabudować ją. Szafa może zostać połączona z salonem poprzez aneks kuchenny, jest to dosyć nowatorskie rozwiązanie, jednakże jest to kwestia samego projektu.

Szafa w zabudowie, niby jest, a jednak jej nie ma

Szafę w salonie można skomponować także w taki sposób, aby nie było jej widać w całej aranżacji wnętrza. Idealnym przykładem tutaj będzie właśnie zabudowanie całej ściany, co da ciekawy efekt wizualny, jak i również możliwość przechowywania dużej ilości rzeczy.

Mieszkanie w bloku, a niewielki salon

Mieszkanie w bloku absolutnie nie wyklucza montażu szafy, która będzie idealnie wpasowana w desing. Można wykonać także szafy praktycznie niewidoczne, które dosłownie zleją się ze ścianami. Ciekawym zastosowaniem będzie szafa wnękowa, jeśli takową posiadamy można bez straty miejsca we wnęce umiejscowić szafę.

Płyty meblowe Wrocław dostępne z firmy Armandii to jakość na najwyższym poziomie. Nasze realizacje, zadowoleni klienci i ciekawe projekty mówią same za siebie. Zapraszamy do kontaktu!