Od czego zależy koszt szafy na wymiar?

Fronty do szaf przesuwnych

Od czego zależy koszt szafy na wymiar?

Planując zakup szafy warto rozważyć opcję wykonania szafy pod indywidualny wymiar. Dlaczego? Przemawia za tym przede wszystkim idealne dopasowanie wykonanej szafy. Są one najbardziej uniwersalnym meblem w domu, jednakże spełniającym można by rzec, że kluczową rolę. To dzięki nim mamy możliwość zapewnienia odpowiedniego miejsca nie tylko rzeczom, a także wpłynie to na cały design pomieszczenia.

Nie ma pomysłów nie do zrealizowania, nie ogranicza nas tutaj wyobraźnia. Warto przemyśleć także i niekonwencjonalne rozwiązania szafy na wymiar, wszystko zależne od gusta klienta.

Armandi – Płyty meblowe na wymiar

Co ma wpływ na wykonanie szafy na wymiar?

Sam koszt szafy na wymiar może być naprawdę zróżnicowany. Wpływ na niego ma sporo czynników i to na nich opierać się będzie koszt końcowy szafy. Także

Fronty do szaf przesuwnych
Fronty do szaf przesuwnych

sama wielkość szafy będzie miała kolosalne znaczenie, im większa szafa tym więcej wykorzystanych materiałów, a co za tym idzie także i wyższa cena. Przyjrzyjmy się więc kluczowym elementom, które wpływają na cenę szafy na wymiar:

  • wspomniane wcześniej rozmiary szafy. To element najważniejszy, gdyż oczywistym jest, że za wielkością szafy idzie także ilość użytych materiałów oraz dodatków do szafy. Nie warto jednak obawiać się tego aspektu, gdyż także za wielkością szafy idzie jej funkcjonalność, przechowywanie
  • system przechowywania. Praktyczna i nowoczesna szafa to nie jedynie półki czy obicie szafy. Na tą chwile stosuje się różnorodne systemy modułowe, wieszaki, kosze, relingi, różnego rodzaju półki. Brzmi to nieco skomplikowanie, jednakże końcowy efekt jest bardzo dobry. Po dobraniu odpowiedniego systemu przechowywania okazuje się, że w szafie nie będziemy przechowywać jedynie ubrań, znajdzie się miejsce i na inne szpargały
  • materiały meblarskie. Szafa szafie nierówna. Szafa wykonywana na konkretny wymiar powstaje tak naprawdę na oczach klienta. Dostarczana jest w poszczególnych elementach i montowana w całość idealnie dopasowaną do wybranego miejsca. Różnorodność wykorzystanych materiałów do szafy jest także duża, co wpływa na jej cenę
  • lokalizacja. Umiejscowienie szafy będzie także bardzo ważnym szczegółem. O ile prościej jest wykonać szafę standardową o tyle już inaczej wygląda kwestia, gdy mamy do czynienia z szafą na przykład narożną czy wykonaną pod skosem. W tych nietypowych lokalizacjach także sam system montowania może okazać się trudniejszy.

Estetyka wykonania

Estetyka wykonania będzie kluczem do ustalenia ceny. Warto mieć na uwadze funkcjonalność szafy jednakże także jej wygląd się liczy. To pierwsze na co zwrócimy uwagę wchodząc do pomieszczenia. Duża różnorodność materiałów od luster, wbudowanych hartowanych szkłach lub nawet możliwości konkretnego nadruku będzie podnosić sam koszt szafy.

Cena równa się jakość

Warto zwrócić także uwagę na odpowiednią jakość, a co za tym idzie cenę. To ona gruntuje nasz wybór, jednak czy na pewno? Nie zawsze najlepszym rozwiązaniem okaże się wybór najtańszej oferty. Warto przyjrzeć się materiałom jakie są wykorzystywane, jak i również wcześniejszym realizacjom usług stolarskich. Na rynku jest bardzo duży wybór, jednakże warto postawić na sprawdzoną firmę.

Czy warto zainwestować w szafę na wymiar?

Odpowiedź powinna się sama nasuwać. Warto wybrać szafę, która będzie idealnie pasować do naszego wnętrza, a jest to możliwe jedynie przy wykonaniu szafy na wymiar. Usługi stolarskie Armandi zapewnią Państwu najwyższą jakość wykonania oraz przede wszystkim bardzo dobrą jakość materiałów, z których wykonujemy szafy. Nasze doświadczenie jest udokumentowane wcześniejszymi realizacjami i gronem zadowolonych klientów. Jeśli szafa ma być funkcjonalna oraz służyć na lata Armandi będzie idealnym wyborem.