Jasne czy ciemne płyty meblowe- które rozwiązanie wybrać?

Wymiana mebli kuchennych to dla wielu z nas bardzo trudne zadanie, zważywszy na fakt, że ciężko nam podjąć decyzję odnośnie koloru nowych szafek. Wielu zwolenników jasnych odcieni stawia na takie właśnie wnętrza, jednak według innych, to jednak ciemne meble wyglądają nieco bardziej elegancko. Jaki kolor płyt meblowych zatem warto wybrać, jaśniejsze i bardziej praktyczne, czy ciemne i klasyczne?

Decydując się na zakup nowych mebli do naszego wymarzonego mieszkania czy domu, stajemy przed wieloma wyborami, które z pozoru mogą wydawać się błahe, jednak w rzeczywistości niemal spędzają nam sen z powiek. Wybór odpowiedniego stylu, w jakim chcielibyśmy urządzić poszczególne pomieszczenia, dopasowanie kolorów mebli do ścian, wybór funkcjonalnych frontów i blatów kuchennych na wymiar– wszystkie te czynniki sprawiają, że rozważając owe kwestie, zaczynamy się niepotrzebnie stresować i denerwować. Warto w takich momentach nabrać odrobiny dystansu i pozwolić sobie na złapanie orzeźwiającego oddechu, który rozjaśni myśli i pomoże nam w rozwiązaniu owych problemów. Większość z nas podczas wyboru nowych mebli, szczególnie do kuchni, która przecież jest sercem każdego domu, zadaje sobie podstawowe pytanie- lepiej zdecydować się na jasne czy ciemne? Jakie fronty są bardziej praktyczne w pomieszczeniu, w które wręcz tętni życiem i energią domowników?

Meble i blaty kuchenne na wymiar– czy to dobre rozwiązanie do każdej kuchni?

Odpowiedni wybór mebli kuchennych to kluczowy aspekt, który bezpośrednio wpływa na funkcjonalność i praktyczność całego pomieszczenia. W popularnych sieciówkach czy sklepach internetowych oferowane są gotowe szafki, tak zwane modułowe, które sprawdzają się w pomieszczeniach o standardowych wymiarach. Jeśli więc jesteś posiadaczem dużej kuchni ze skosami czy mniejszej, w której bardzo ciężko zaaranżować komfortowe wnętrze, meble sieciówkowe niestety nie zdadzą egzaminu. Warto wówczas zastanowić się nad zamówieniem szafek pod wymiar w profesjonalnej firmie zajmującej się stolarką, cięciem płyt laminowanych i frezowaniem. W zależności od Twoich potrzeb i oczekiwań specjaliści wykonają projekt Twojej wymarzonej kuchni, która będzie nie tylko cieszyć oko domowników, ale przede wszystkim okaże się komfortowa w użytkowaniu i funkcjonalna.

Kiedy zdecydować się na meble z jasnych płyt, a kiedy postawić na ciemniejsze?

Meble i blaty kuchenne na wymiar, wykonane przez firmę stolarską charakteryzują się solidnością i wytrzymałością na wysokie temperatury czy wilgoć, która w pomieszczeniu takim jak kuchnia występuje niemal cały czas. Warto więc zastanowić się nad wyborem koloru frontów, które powinny nie tylko elegancko się prezentować, ale również być bezproblemowe w czyszczeniu. Jeśli jesteś zwolennikiem ciemnych kolorów, na których niestety dość wyraźnie widać wszelkie ślady po tłuszczu, wodzie czy palcach, wybierz taką płytę, aby były na niej widoczne na przykład słoje drewna bądź jakakolwiek inna struktura. Gładkie, ciemne meble są bardzo trudne w utrzymaniu czystości, dlatego też wielu z nas stawia na jasne, bądź ostatnimi czasy bardzo modne białe czy szare fronty kuchenne. Jest to idealne rozwiązanie problemów z uporczywym usuwaniem tłuszczu czy kurzu, ponieważ na jaśniejszych szafkach ślady użytkowania są dużo mniej widoczne, aniżeli na ciemnych.

Kuchnia w dwóch kolorach, czyli kiedy sprawdzą się szafki w dwóch różnych odcieniach?

Współcześnie coraz bardziej powszechne jest łączenie przeróżnych stylów, nie tylko w kuchni, ale i w całym mieszkaniu czy domu. Modne kontrasty wprowadzają nowoczesność do tradycyjnych i klasycznych wnętrz, a popularne odcienie płyt meblowych sprawiają, że pomieszczenie nabiera nietuzinkowego wyrazu. Fantastycznym wyborem do kuchni są właśnie szafki o dwóch różnych odcieniach- szafki dolne ciemniejsze, natomiast te wiszące jaśniejsze. Jest to niezwykle efektowne i nowatorskie rozwiązanie, które sprawdzi się w każdej kuchni, niezależnie od jej wielkości. Jeśli więc zdecydujesz się na dwa różne odcienie mebli, warto postawić na jaśniejszą górę, na której osiadający tłuszcz bądź opary podczas gotowania nie będą widoczne. W przypadku szafek dolnych masz większe pole manewru, ponieważ idealnie sprawdzą się zarówno płyty jasne i te ciemniejsze.